Суспільство

У Мінцифри розповіли про COVID-сертифікати

COVID-сертифікат

Українцям розповіли, як оформити COVID-сертифікат у додатку Дія, який визнали в ЄС.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу в п’ятницю, 20 серпня, розповів, як отримати COVID-сертифікат через портал Дія.

Для початку потрібно встановити сам додаток. Потім перейти в розділ Послуги.

Далі потрібно відправити запит до реєстру, щоб сформувати сертифікат. Тому що це медична інформація, і вона не буде відображена, якщо не зробити запит та електронний підпис.

Читайте також:  У світі максимальний приріст COVID за три місяці

“Не потрібно з електронним підписом ходити в держоргани. Ви можете згенерувати підпис у Дії. Для цього потрібно тільки ваше обличчя. І виконати кілька дій. Біометрія вашого обличчя порівнюється з біометрією в реєстрі. Це займає кілька секунд і ви отримуєте підпис”, – розповів Федоров.

При цьому в самому додатку поки йдеться, що послуга COVID-сертифікат перебуває у стадії розробки. Федоров пояснив, що інформація в додатку поки оновлюється і процес генерування документів може зайняти деякий час.

“Є певні технічні речі… додаток оновлюється, і це може зайняти кілька годин або кілька днів… Це залежить від Google, Apple… Ще потрібно кілька днів, щоб додаток оновився”, – сказав він.

Читайте також:  Карантин продовжать - головний санлікар

Крім того, міністр повідомив, що для українців будуть доступні два COVID-сертітфікати – міжнародний і внутрішній.

“Ми хочемо бути першими у всьому, і тому у нас генерується не один ковідний сертифікат, а два. Один для того, щоб подорожувати за межі нашої країни, в Європейський Союз, а інший сертифікат внутрішній”, – зазначив він.

Федоров пояснив, що в міжнародному сертифікаті більше медичної інформації. “Там немає фото. Такі стандарти технічної документації ЄС”, – зазначив він.

А у внутрішньому сертифікаті менше медичної інформації та є фото. Як і інші документи, можна перевіряти через QR-код, без спеціального обладнання.

Читайте також:  В Україні вже понад 10 млн COVID-вакцинацій

Міністр додав, що внутрішній сертифікат розроблений на випадок посилення карантину.

“Якщо з’явиться ситуація, де потрібен буде COVID-сертітфікат всередині країни, не потрібно буде показувати паспорт або інший документ громадянина України. Тому що у внутрішньому сертифікаті буде фото”, – пояснив Федоров.