Технології

Ентузіаст «розкрив» код сканера фотографій Apple. Він уже запущений в iOS 14

NeuralHash

Гучну функцію перевірки фотографій на заборонений зміст Apple обіцяла запустити в iOS 15. Але користувач Reddit виявив код “сканера” вже в актуальній прошивці iOS 14.3 — і тут же виклав знахідку на Github, поділившись подробицями про методи роботи нового інструменту компанії.

NeuralHash

Реддітор під ніком AsuharietYgvar повідомив, що Apple зможе перевіряти користувальницьку галерею на наявність забороненого контенту, грунтуючись на «досвіді» алгоритму NeuralHash. Він буде зіставляти хеші зображень з базою даних організації “Національний центр зниклих безвісти і експлуатованих дітей”. При цьому схожість буде звірятися по “цифровим відбиткам” – самі фотографії користувача залишаться приватними.

Читайте також:  Google «прокачає» технологію пошуку втрачених смартфонів

При цьому, як стверджує ентузіаст, на поточному етапі алгоритм можна обійти, змінивши орієнтацію знімка або виконавши обрізку зображення. Поки невідомо, чи будуть вноситися додаткові модифікації в роботу «сканера». Примітно, що сама Apple не заявляла про впровадження інструменту в поточну версію iOS.

Для отримання доступу до коду алгоритму користувачеві довелося виконати реверс-інжиніринг-багато класів були замасковані за допомогою прихованого API, але ентузіасту все ж вдалося відтворити основні етапи роботи NeuralHash на мові Python. Ознайомитися з особливостями алгоритму (при наявності відповідних навичок) можна, скачавши його частковий вихідний код з коментарями в репозиторії Github.