Авто

«Китайський Google» показав свій перший автомобіль. У нього немає керма

Apollo

Технологічна компанія Baidu, яку називають «китайським Google», представила свою першу машину: ним виявився так званий автомобіль-робот Apollo.

Він являє собою безпілотний концепт-кар з незвичайною конструкцією кузова і скляним дахом, позбавлений органів управління – керма і педалей. Машина вміє навчатися і розпізнавати обличчя і, за запевненнями Baidu, оснащена автопілотом вищого (п’ятого) рівня.

Вхід в салон Apollo здійснюється через отвори повністю автоматичних дверей типу «крила чайки». Завдяки відсутності керма, на передній панелі вдалося розмістити гігантський вигнутий дисплей, через який репортери вже прозвали новинку “домашнім кінотеатром”.

Читайте також:  Lucid Air офіційно став самим далекобійним електромобілем

Перед ним розташовується екран поменше для управління функціями автомобіля-робота і два крісла Zero Gravity, які знижують навантаження на сидить в них людини.

“Розумні” системи Apollo вміють розпізнавати обличчя, голосові команди і самонавчатися, постійно прогресуючи. За словами розробників, це і наближає машину до робота, здатного діяти в різних сценаріях. Крім цього “первісток” Baidu отримав автопілот п’ятого рівня, який не вимагає втручання людини.

Apollo

Ніяких планів щодо Apollo китайці поки не озвучили. Однак зупинятися на демонстраційній машині компанія не має наміру: за словами глави Baidu Робіна Лі Яньхуня, «розумний» автомобіль з’явиться в найближчі два-три роки і буде ще більше схожий на робота.

Читайте також:  В Англії побудували гібридний позашляховик з запасом ходу 7000 кілометрів

Раніше повідомлялося, що його розробкою і виробництвом займеться автомобільна «дочка» Baidu – Jidu Auto, 45 відсотків акцій якої належать Geely.

Baidu – не єдина неавтомобільна компанія з Китаю, яка бажає увійти в транспортний бізнес. До 2025 року свою першу машину збирається випустити Xiaomi Group.

Для її розробки компанія відкрила спеціальний підрозділ автономного водіння і планує найняти 500 інженерів. Правда, на відміну від Baidu, в Xiaomi обіцяють автопілот тільки четвертого рівня.

Джерело: Cnevpost