Технології

Instagram збільшив незадоволеність своїм тілом серед жінок

Instagram

Вчені показали, що молоді жінки, які часто бачили зображення сексуалізовані зображення в Instagram, мали нижчу задоволеність своїм тілом, ніж ті, хто бачив менше такого контенту.

Соціальні мережі змінюють не тільки нашу поведінку, але і сприйняття себе. Більш красиві люди на фото змушують сумніватися в своїй привабливості і недооцінювати свою зовнішність.

У новій роботі дослідники вивчали дані 247 італійських жінок у віці від 19 до 32 років, щоб зрозуміти, як вони реагують на зображення струнких тіл в Instagram і на коментарі поруч з цими зображеннями.

Читайте також:  Bloomberg: нові iPhone отримають подекранние Touch ID і Face ID

Учасникам було запропоновано заповнити кілька анкет, в тому числі одну про незадоволеність своїм тілом. Потім, після випадкового перегляду одного з чотирьох відеороликів із зображеннями Instagram (сексуалізованими або несексуалізованими) в поєднанні з коментарями, учасницям запропонували відповісти на питання з інших анкет про незадоволеність тілом, настрої і наміри зробити пластичні операції.

Дослідження показало, що молоді жінки, які зазнали впливу сексуалізованих зображень, повідомили про підвищену незадоволеність тілом порівняно з тим, що спостерігалося до того, як учасниці їх побачили.

Однак ті, хто піддавався впливу не сексуалізованих зображень, не повідомляли про зростання незадоволеності тілом, що вказує на те, що сексуалізація зображень в Instagram — фактор, що збільшує незадоволеність своїм тілом. Коментарі до зображень, мабуть, не впливали на незадоволеність тіла учасників.

Читайте також:  Продуктивність PC-версії Microsoft Flight Simulator зросла на 50-100%

У дослідженні також розглядалася роль залежності від Instagram у сприйнятті свого тіла. Висновки свідчать про те, що жінки, які частіше користуються платформою, частіше думають про пластичну хірургію, особливо після того, як вони зазнали об’єктивних особливостей (сексуалізованих зображень або коментарів про зовнішність) у стрічках Instagram.

Стаття опублікована в журналі Body Image.