Авто

BMW готує серійний воднемобіль на базі кросовера X5

BMW iX5 Hydrogen

Бензинових, дизельних, гібридних і тепер уже повністю електричних моделей BMW стало мало. Марка готує серійний автомобіль на водні.

Найближчим часом лінійку автомобілів BMW поповнить iX5 Hydrogen – нова модифікація кросовера, яка отримає силову установку на паливних елементах і стане першою серійною моделлю бренду на водневому паливі.

За основу водневого двигуна взята силова установка від електричного кросовера BMW iX. Від нього запозичений тяговий електромотор піковою потужністю 374 К.С., який встановлений на задній осі (а це означає, що водородомобіль буде задньопривідним) і працює разом зі 170-сильним електрохімічним генератором спільної розробки BMW і Toyota.

Читайте також:  Новий Renault Megane став електромобілем

BMW iX5 Hydrogen

Джерелом енергії виступають 6 кг водню, які під тиском 700 бар зберігаються в композитних балонах всередині центрального тунелю кузова і під заднім сидінням. При цьому ємність акумулятора не названа, а при її розряді потужність силової установки буде обмежена 170 к.с. від електрохімічного генератора.

Зовні відрізнити iX5 Hydrogen від інших версій кросовера можна буде за новими бамперами, переоформленою решітці радіатора і особливим 22-дюймовим дискам зі спеціальними покришками Pirelli.

BMW iX5 Hydrogen

І, звичайно, синім акцентам, які використані в оформленні кузова і салону, а також шильдикам зовні і всередині.

Передсерійний BMW iX5 Hydrogen буде представлений вже у вересні 2021 року на автомобільній виставці в Мюнхені. Заводські випробування водневих кросоверів вже йдуть, а випуск серійних екземплярів намічений на кінець 2022 року.

Читайте також:  Автомобіль Apple: з'явилася інформація про угоду з Toyota

Не виключено, що на шляху до конвеєра дизайн автомобіля ще зміниться, оскільки на той час планується вже і плановий рестайлінг вихідного BMW X5.