Технології

Boston Dynamics навчила роботів Atlas ефектному паркуру [ВІДЕО]

BostonDynamics

Компанія випустила новий відеоролик, що демонструє можливості гуманоїдних роботів Atlas. Їх навчили виконувати складні трюки на майданчику для паркуру — і дует механізмів показав, наскільки далеко вдалося зайти їх творцям в розробці людиноподібних машин.

Компанія використовувала одну і ту ж програму відразу для двох роботів. Протягом півтора хвилин вони бігали підтюпцем, перестрибували з однієї перешкоди на іншу і виконували різкі повороти.

Весь цей час роботи зберігали рівновагу навіть в найскладніших ситуаціях. Завершуючи серію вправ, роботи зробили сальто назад. Всі трюки вони виконували самостійно, – їх руху не були запрограмовані заздалегідь.

Читайте також:  Технічні характеристики та дизайн Microsoft Surface Go 3 злили в мережу

“У показаному відео робот сам адаптує свою поведінку в залежності від того, що він “бачить”. Він буквально оцінює рухи для стрибків і переміщень в залежності від форми платформ, а також Відстані між ними. Так наша команда може створювати значно меншу кількість шаблонів поведінки”, – зазначив представник Boston Dynamics.

За словами інженерів компанії, їм вдалося домогтися такої поведінки роботів, при якому вони самостійно здатні оцінити смугу перешкод і «продумати» майбутню програму трюків. Їх вміння на ходу переходити від одного алгоритму поведінки до іншого в подальшому може знайти застосування в комерційних моделях Boston Dynamics — таких, як робопес Spot.