Політика

У МЗС розповіли про проблеми з евакуацією з Кабула

Кабул аеропорт

Громадяни України, які перебувають в Афганістані, не можуть безпечно дістатися до аеропорту, оскільки в місті розставлені блокпости.

Найбільшою складністю з евакуацією українців з Афганістану є те, що не всі можуть дістатися до аеропорту в Кабулі. Ситуація в самому аеропорту також в останні дні була критичною. Про це у вівторок, 17 серпня, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі Україна 24.

“Зараз ключова проблема – це як дістатися до кабульського аеропорту. Тому що в місті багато блокпостів, не кажучи вже про те, як дістатися за межі Кабула, це небезпечна історія. Але ми на зв’язку з усіма нашими співгромадянами, і як тільки з’явиться логістична можливість, ми всіх зберемо і організуємо виліт”, – зазначив Кулеба.

Читайте також:  Кулеба заявив, що ПП-2 загрожує безпеці України

Він зазначив, що зараз працює тільки військовий блок аеропорту, через який США вивозять людей вантажними літаками. Крім того, є проблеми з логістикою, зокрема, з дозаправкою літаків, оскільки служби аеропорту були в колапсі.

“Там мільйон проблем потрібно вирішити для того, щоб літак зміг безпечно піднятися в небо”, – додав міністр.

Тим часом, у Талібані закликали скупчених в аеропорту людей повернутися додому. Про це заявив у вівторок у Кабулі офіційний представник руху Забіхула Муджахід.

“Сім’ї, які заповнили аеропорт, не постраждають, якщо повернуться додому, – сказав Муджахід”, – пообіцявши, що Талібан не буде нікого переслідувати.