Криптовалюти

Microsoft організовує «полювання на піратів» за допомогою Ethereum

Інтернет-пірацтво

Компанія анонсувала новий інструмент для боротьби з комп’ютерним піратством. Він побудований на базі блокчейна Ethereum і має на увазі активну участь користувачів, які повідомляють про порушення авторських прав — за це їм буде нараховуватися винагорода.

За участю в програмі добровольці зможуть повідомляти про передбачувані випадки піратства, використовуючи відкриту систему Argus. Microsoft характеризує його як безвідмовний і прозорий, і заявляє, що він дозволяє визначити помилкові повідомлення про піратство.

Читайте також:  Щасливий володар мільйонів в Dogecoin повернув доступ до гаманця

Argus

“Промислові альянси і компанії проводять кампанії по боротьбі з піратством, але їх ефективність публічно піддається сумніву через відсутність прозорості. Ми вважаємо, що повна прозорість кампанії необхідна для реального стимулювання людей”, – зазначили представники Microsoft.

Суть роботи системи, за запевненням софтмейкера, проста. За допомогою спеціального водяного знака піратський контент буде відслідковуватися до джерела, який при надходженні скарги отримає статус «обвинуваченого», чекаючи розгляду. Якщо претензія Правовласника не оскаржена, статус змінюється на «винен», а ресурс блокується.

За використання Argus в якості інструменту для скарг на піратство передбачена система винагород. Представники Microsoft поки не розкривають термінів запуску кампанії, але пообіцяли опублікувати відповідну документацію в кінці вересня 2021 року. Очікується, що система буде сумісна з різним типом контенту: від програмного забезпечення до мультимедійного контенту.