Авто

«Автопілот» Tesla перевірять на безпеку після серії аварій

Автопілот

Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) почала детальне розслідування низки аварій за участю електрокарів Tesla. Особливу увагу регулятора привернула система допомоги у водінні, яка стала “підозрюваною” в 11 дорожніх інцидентах починаючи з 2018 року. За цей час 17 людей отримали поранення, а один з водіїв загинув в результаті аварії.

За даними відомства, в більшості випадків, щодо яких проводиться розслідування, електрокари врізалися в припарковані біля узбіччя машини, незважаючи на установку їх водіями аварійних конусів та інших попереджувальних знаків. В основному подібні інциденти за участю нерухомих транспортних засобів відбувалися, коли Tesla з включеним «автопілотом» рухалася зі швидкістю понад 80 кілометрів на годину.

Tesla аварія

Зараз на ринку немає комерційних моделей автомобілів, що забезпечують поїздку без втручання людини. Хоча Tesla в промоматеріалах позиціонує свої системи як «автопілот» і «повне самоврядування», вони технічно прирівнюються до другого рівня систем допомоги у водінні. Це означає, що водії, які використовують таку функцію, повинні тримати руки на кермі протягом всієї поїздки і постійно стежити за дорогою.

Повідомляється, що перевірка торкнеться електрокарів Tesla Model Y, Model X, Model S і Model 3 з розширеними пакетами електроніки, продані на території США починаючи з 2014 року. Терміни проведення розслідування відомством поки не уточнюються. Представники Tesla на відповідний запит журналістів не відповіли.