Технології

Аналітик: продажі нових MacBook виростуть через нові дисплеї

Apple MacBook Pro

Авторитетний галузевий аналітик Мін-Чі Куо опублікував прогноз з продажу наступного покоління MacBook. За його словами, попит на новинки буде набагато вищим, ніж на актуальні моделі — завдяки переходу на матриці з просунутим типом підсвічування, які не схильні до вигорання.

Зараз єдиний пристрій Apple, оснащений дисплеєм mini-LED — 12,9-дюймовий планшет iPad Pro. Але використання матриць, виконаних за цією технологією, заплановано компанією і для інших фірмових продуктів. За словами експерта, стратегія впровадження нових дисплеїв розписана брендом до 2026 року, а наступним пристроєм такого типу стане MacBook.

Як стверджує Куо, Вендор має намір розширити список постачальників матриць, щоб уникнути дефіциту. При цьому очікується, що вже в цьому і наступному році відвантаження MacBook виростуть на значні за мірками індустрії 20% за рахунок переходу на нові дисплеї, процесори і модифікований дизайн. Наступним же етапом стратегії бренду стане перехід на дисплеї micro-LED, собівартість виробництва яких в 2023-2024 роках повинна істотно знизитися.

Читайте також:  Концепт смартфона зі знімною задньою камерою

“Apple розробляє рішення на базі технології micro-LED, але графік виробництва ще не затверджений. Ймовірно, успіх mini-LED допоможе більшій кількості компаній вкладати кошти в дослідження, розробку, а потім і в масове виробництво micro-LED”, — заявляє Куо.

Аналітик також стверджує, що панель micro-LED компанія, швидше за все, буде використовувати в iPad Pro і MacBook. Він прогнозує що вже в цьому році буде представлена Pro-версія лептопа з чіпом M1X, а в наступному Apple випустить оновлений MacBook Air на базі процесора M2. Новинка імовірно отримає роз’єм MagSafe і поверне собі порт HDMI, а також слот для карт microSD. MacBook Air зразка 2022 року, за чутками, також зможе похвалитися різними колірними варіантами корпусу за аналогією з моноблоками iMac.