Наука

Названа головна причина глобального потепління

Глобальне потепління

Оприлюднено першу за 8 років доповідь про стан клімату на планеті. Він підготовлений міжурядовою групою експертів ООН МГЕЗК, IPCC і створений зусиллями 200 дослідників на основі 14 тисяч наукових робіт.

На цей раз результати носять конкретний характер, оскільки причиною всіх кліматичних змін планети названа діяльність людини. Якщо порівнювати кількісні показники СО2 в повітрі в порівнянні з 1750 роком, то сьогодні вони в два рази вище і доходять до рекордних, зафіксованих 14 мільйонів років тому.

Читайте також:  Названо безпечні умови для польоту людини на Марс

Концентрація метану зросла в 2,5 рази і досягла максимуму за останні 800 тисяч років. При цьому тільки за останні 170 років середня температура на землі зросла на 1,23 градуса, що відповідає найвищим показникам за 125 тисяч років.

Клімат

Проблема в тому, що навіть настільки незначних змін достатньо, щоб збільшити ймовірність хвиль спеки в 20-150 разів. Це означає, що екстремальні літні температури будуть відбуватися щороку. На тлі цього прискорюється танення льодовиків, а Арктика і Антарктида нагріваються в кілька разів швидше всіх інших регіонів.

Все це призводить до вивільнення сотень мільярдів тонн води на рік, що викликає проливні дощі, тайфуни і повені. Зростає рівень Світового океану, збільшення якого до кінця століття прогнозується на 0,3-1,1 метра. Деякі вчені вважають, що цифри можуть бути куди вище, що призведе до затоплення цілих країн в Європі, США та Азії.

Читайте також:  Вчені випадково знайшли нову фазу рідини

Клімат

“Сьогоднішній звіт МГЕЗК-це Червоний код для людства. Якщо ми об’єднаємо сили зараз, ми зможемо запобігти кліматичній катастрофі. Але, як ясно з доповіді, немає часу для відстрочок і немає місця для виправдань. Я розраховую, що лідери країн і всі зацікавлені сторони допоможуть нам досягти успіху в боротьбі з глобальним потеплінням”, — заявив Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН.

Незважаючи на настільки тривожну перспективу, вчені вірять, що глобальне потепління можна зупинити. В якості основного інструменту значаться Паризькі угоди 2015 року.

Окремо вказується, що навіть якщо до 2030 року скоротити викиди в два рази, а до 2050 року звести їх до нуля, то пройде ще кілька десятків років, перш ніж планета почне повертатися в норму. Отримати більше інформації на цю тему можна за посиланням.