Технології

Марсохід Perseverance зазнав першої поразки

Perseverance

Всередині марсохода perseverance знаходиться 43 титанових пробірки для збору зразків. В ході першої спроби отримати частину марсіанського грунту з’ясувалося, що апарат не впорався зі своїм завданням.

Ровер perseverance продовжує вивчати поверхню Марса. У завдання пристрою входить збір проб для вивчення їх за допомогою високоточного обладнання.

На початку серпня була зроблена перша спроба скористатися штатним долотом і порожнистим керном з ударним свердлом. Все це закріплено на двометровій роборуці і має працювати в автоматичному режимі. Після перевірки зібраних зразків з’ясувалося, що титанова пробірка порожня.

“Один з кроків, який відбувається після приміщення зонда в пробірку для збору — це вимірювання обсягу проби. Зонд не виявив очікуваного опору, який був би, якби грунт знаходився всередині пробірки”, — пояснюють представники NASA.

Відразу ж після невдачі була створена група швидкого реагування, учасники якої проаналізують дані за допомогою тепловізора WATSON, розташованого на кінці маніпулятора. Як тільки причина невдачі буде зрозуміла, дослідники визначать терміни наступної спроби.