Авто

Вартість володіння Tesla Model 3 порівняли з Toyota Camry

Tesla

Американська компанія Tesla опублікувала розрахунки середньої вартості володіння електромобілем Model 3 в модифікації Standard Range Plus в порівнянні з популярним як в Росії, так і в США японським седаном Toyota Camry.

Судячи з цифр, за п’ять років і 60 000 миль (96 500 кілометрів) пробігу обидва седана обійдуться власнику приблизно однаково. При цьому американський електрокар значно вигідніше німецьких конкурентів, серед яких Tesla називає Audi і BMW.

Читайте також:  Lamborghini випустить суперкар в стилі Countach

У новому звіті Tesla зазначає, що орієнтовна вартість Model 3 Standard Range Plus в США знаходиться на одному рівні з моделями преміального сегмента від Audi і BMW, проте володіння електричним седаном обійдеться набагато дешевше — на рівні витрат на утримання більш доступної Toyota Camry, яка є найпопулярнішим седаном на американському ринку.

Звичайно, витрати на електроенергію майже за 100 тисяч кілометрів пробігу істотно нижче вартості палива, проте в розрахунках Tesla також враховує амортизацію і вартість страховки. За п’ять років вартість володіння Tesla Model 3 склала 55 центів за милю (близько 15 гривень за кілометр).

Читайте також:  Належав Міхаелю Шумахеру Bugatti постраждав від повені в Німеччині

Розрахунки засновані на великій базі даних залишкової вартості седана Model 3, а також вартості його ремонту, технічного обслуговування, електроенергії та інших факторів.

Експлуатаційні витрати, в які входить, наприклад, бензин або електрику, регулярне техобслуговування і шини, для Model 3 складають лише трохи більше половини суми аналогічних витрат на Camry за той же період.

До речі, всі дані відносяться до 2020 року, а з тих пір ціни на Tesla встигли вирости. Крім того, всі цифри дійсні для США — в Україні, очевидно, витрати досить помітно б відрізнялися від американських.