Технології

Вчені оцінили ефективність технології уловлювання вуглекислого газу

Забруднення

Дослідники проаналізували технологію прямого уловлювання та зберігання вуглецю з повітря. Вчені показали, що при правильному розташування установок і енергетичного забезпечення видалити CO2 за допомогою такої технології вийде кліматично ефективно.

Установки по уловлюванню парникових газів самі можуть бути їх непрямими джерелами. Але дослідники знайшли спосіб зробити адсорбцію CO2 з атмосфери ефективною на 97%.

Пряме уловлювання і зберігання вуглекислого газу з повітря (Direct air carbon capture and storage/DACCS) — порівняно нова технологія видалення CO2 з атмосфери. Цей метод дозволяє зв’язувати вуглекислий газ, що знаходиться в атмосфері, що в теорії може дозволити зменшити парниковий ефект.

Читайте також:  Apple усунула небезпечну уразливість в новій версії iOS

Щоб “виловити” CO2 з атмосфери, повітря спочатку пропускають через так званий абсорбент за допомогою насосів. На стадії десорбції СО2 вивільняється з абсорбенту. Залежно від типу матеріалу це відбувається при порівняно високих температурах до 900°C або при досить низьких температурах близько 100°C. для створення таких температур і запуску насосів потрібна енергія, вироблення якої може бути також пов’язана з виділенням парникових газів.

Вчені з Інституту Пауля Шеррера (Paul Scherrer Institute PSI) і Швейцарської вищої технічної школи Цюріха досліджували, наскільки ефективно цей процес може бути реалізований при різних конфігураціях такої системи. Для цього вони проаналізували в цілому п’ять різних конфігурацій установок для захоплення CO2 з повітря і їх використання у восьми різних місцях по всьому світу.

Читайте також:  Дизайн Apple iPhone SE 3 показали на якісних рендерах

Автори показали, що в залежності від комбінації використовуваної технології і конкретного місця, вуглекислий газ можна видалити з повітря з ефективністю до 97%. В якості джерел необхідної енергії вчені запропонували використовувати, наприклад, сонячні теплові установки, теплову енергію від промислових установок або теплові насоси.

Дослідження опубліковано в журналі Environmental Science & Technology.