Авто

Mercedes-Benz буде попереджати водіїв про ями на дорозі

Mercedes-Benz EQS

Компанія Mercedes-Benz розширює функціонал фірмової системи зв’язку між автомобілями та інфраструктурою Car-to-X. Після оновлення системи моделі S-Class і C-Class актуального покоління, а також електричний седан EQS зможуть попереджати водіїв інших автомобілів про різні небезпеки на дорозі — перш за все, великих нерівностях, зіткнення з якими загрожує пошкодженням підвіски і втратою керованості, а як наслідок — аварією.

За допомогою програмних алгоритмів система Car-to-X відстежує хід підвіски на відбій і стиснення на всіх колесах, щоб тим самим визначати, коли автомобіль потрапляє в яму або, навпаки, на повному ходу наїжджає на перешкоду — наприклад, лежачого поліцейського.

Читайте також:  Renault Trafic перетворили в комфортний кемпер

Якщо величина вертикального прискорення колеса перевищує певний поріг, місце розташування машини через мультимедійну систему відправляється в службу Mercedes-Benz Cloud, яка обробляє сигнал і відправляє повідомлення на всі Mercedes-Benz з системою Car-to-X, що знаходяться поблизу.

Для моделей, випущених до 2016 року, воно буде відображатися як стандартне попередження про дорожню подію зі звуковою підказкою, а на більш нових — як яма на дорозі.

Крім того, S-Class, C-Class і EQS зможуть попереджати водіїв інших Mercedes-Benz про слизьку дорогу і бічний вітер при спрацьовуванні системи стабілізації, про сильний дощ при включенні найшвидшого режиму роботи склоочисників, а також про ремонт на дорозі, зламаних автомобілях або аваріях — на основі даних навігаційної системи.

Читайте також:  Розкрито терміни повної відмови Volkswagen від «механіки»

Для попереджень можна буде вибрати будь-який з 36 підтримуваних мов. Для роботи системи Car-to-X потрібна наявність у водія активної облікового запису Mercedes me для ідентифікації автомобіля.