Економіка

У ДФС заявили про зменшення “скруток” щодо ПДВ на мільярди в місяць

Вадим Мельник

У порівнянні з 2020 роком вдалося мінімізувати обсяги податкових “скруток” на мільярд щомісяця, каже Мельник.

Глава Державної фіскальної служби Вадим Мельник заявляє, що в Україні вдалося зменшити щомісячний обсяг “скруток” щодо ПДВ більш ніж на мільярд гривень. Про це він розповів інтерв’ю Обозревателю.

Він зазначив, що “скручування” є однією з основних загроз для системи держфінансів і економічної безпеки країни.

За словами Мельника, запорукою підвищення ефективності боротьби з податковими “скрутками” і тіньовим ринком підакцизної продукції є посилення координації правоохоронних і податкових відомств.

Читайте також:  Нацбанк назвав причини падіння курсу гривні

“Якщо говорити безпосередньо про зниження обсягів “скруток”, то в порівнянні з 2020 роком вдалося мінімізувати ці суми на 1 млрд грн щомісяця – за підсумками першого півріччя 2021 року”, – зазначив глава ДФС.

Також він повідомив інші результати роботи фіскальної служби за сім місяців: вилучено з незаконного обігу підакцизної продукції на 2,5 млрд грн і припинена діяльність 100 незаконних виробництв.

“Для більш ефективної роботи в цій частині необхідно посилення взаємодії правоохоронних та податкових служб, оскільки далеко не все перебуває в сфері компетенції ДФС. З ініціативою міжвідомчої наради ми звернулися до наших колег з Нацполіції, податкової, прикордонної та митної служб, профільних міністерств. Упевнений, що при належному рівні взаємодії звести до мінімуму обсяги тіньових ринків підакцизної продукції цілком реально”, – зазначив Мельник.

Читайте також:  Світова економіка вперше перевищить $100 трлн

Зазначимо, за сім місяців 2021 року обсяг відшкодованих до бюджету коштів фіскальною службою зріс майже вдвічі.