Економіка

Країни ОПЕК збільшили видобуток нафти за підсумками липня

ОПЕК

Минулого місяця видобуток “чорного золота” збільшився в Саудівській Аравії, Іраку і Нігерії.

Видобуток нафти, який здійснюють країни – учасниці ОПЕК, за підсумками липня зріс на 640 тисяч барелів на добу на тлі ослаблення обмежень за угодою ОПЕК+ і був 26,66 млн барелів на добу. Зобов’язання перевикали на 15%, виходить із даних щомісячної доповіді ОПЕК, яку було оприлюднено в четвер, 12 серпня.

“Загальний видобуток нафти 13 країн ОПЕК в середньому був 26,66 млн барелів на добу в липні 2021 року, що на 0,64 млн барелів на добу більше в порівнянні з попереднім місяцем. В основному видобуток збільшився в Саудівській Аравії, Іраку і Нігерії, тоді як знизився головним чином в Анголі і Венесуелі”, – йдеться в доповіді.

Читайте також:  У Європі ціна газу встановила черговий рекорд

Зокрема, видобуток нафти в Саудівській Аравії, яка із травня почала поступово виходити від свого додаткового добровільного скорочення видобутку нафти, зріс у липні в порівнянні з червнем на 497 тисяч барелів на добу. В ОАЕ виробництво нафти збільшилося на 42 тисячі барелів на добу, в Іраку – на 57 тисяч. Водночас в Анголі показник скоротився на 37 тисяч барелів на добу, в Екваторіальній Гвінеї – на 7 тисяч.

Загальні зобов’язання зі скорочення видобутку ОПЕК в рамках угоди на липень були 3,65 млн барелів на добу, країни де-факто скоротили виробництво на 4,18 млн, вони виконали умови угоди ОПЕК+ на 115%. У червні цей показник був 121%.

Читайте також:  В України готовий план у разі відсутності транзиту

Як відомо, із серпня ОПЕК+ збільшує видобуток на 400 тисяч барелів на добу щомісяця та розраховує до кінця вересня 2022 року поступово вийти зі своїх зобов’язань на його зменшення. На серпень це 5,36 млн барелів на добу.