Технології

Apple не буде дивитися ваші фото. Але залишається ряд питань

Apple

Нещодавно Apple розповіла, що буде сканувати фотографії користувачів на предмет насильства над дітьми. Це викликало великий резонанс: технологію порахували втручанням в особистий простір. У тому числі тому, що не всі зрозуміли принцип її роботи. Розбираємося, як все влаштовано насправді.

Що входить в нову програму Apple щодо захисту дітей?

Apple планує припинити розповсюдження матеріалів із сексуальним насильством над дітьми за допомогою трьох функцій безпеки:

  • При отриманні або відправленні відвертого контенту через “повідомлення” дитині буде показано попередження, а самі знімки виявляться розмиті. Якщо юний користувач все ж перегляне їх, батьки отримають повідомлення.
  • При збереженні фото в iCloud Photos система перевірить, чи немає збігів з базою даних.
  • Siri і “пошук” навчаться допомагати користувачам в небезпечних ситуаціях, пропонуючи ресурси, де можна повідомити про експлуатацію дітей.
Читайте також:  Працюючий Google Pixel 6 Pro показали «вживу» [ВІДЕО]

Нововведення з’являться в iOS 15, iPadOS 15 і macOS Monterey і спочатку запрацюють тільки в США. Однак новина сколихнула весь світ.

Як буде працювати сканування фотографій?

Apple запевняє, що її система не порушує користувацьку конфіденційність. Ось як вона буде шукати на знімках заборонений контент.

Apple

На гаджет власника завантажується база ресурсів, які містять контент з дитячим насильством. У США такий перелік веде некомерційна організація “Національний центр зниклих безвісти і експлуатованих дітей”.

Фотографії зберігаються у вигляді хешів-набору унікальних символів, який не дозволяє відновити вихідний матеріал, але при цьому ідентичний для тих же даних при багаторазовій генерації. Хеші можна звіряти між собою. Навіть якщо обрізати або змінити картинку, вона буде містити той же набір ключових символів.

Читайте також:  Десктопні чіпи Intel 12-го покоління: більше потужності за ті ж гроші

Кожне зображення, яке готується до завантаження в iCloud Photos, теж перетворюється в хеш для зіставлення. Це дозволяє порівняти користувальницький знімок з незаконними кадрами, причому не віддаючи алгоритму особисті фото.

Коли система виявить сильний збіг, співробітник Apple вручну оцінить наявність нелегальних матеріалів. Якщо він підтвердить порушення правил, обліковий запис заблокується, а інформація буде направлена в правоохоронні органи.

Ще раз. Apple не буде шукати дітородні органи на знімках ваших дітей.

Порівняння проводиться тільки з уже відомим забороненим контентом. Аналогічна функція ще з 2019 року працює в iCloud Photos для завантажених в хмару картинок. Тепер все це відбувається локально на пристрої власника.

Читайте також:  iPhone X пережив падіння з літака з висоти 3,5 км

А що думають фахівці?

Незважаючи на запевнення Купертіно в безпеці технології, IT-експерти впевнені в зворотному. Виконавчий директор Open Privacy Research Society задається таким питанням: “Скільки часу пройде, перш ніж базу даних розширять за рахунок терористичного контенту?”А дослідник в області безпеки і конфіденційності Надім Кобейсі нагадав, що FaceTime в Саудівській Аравії відключений через заборону на шифрування дзвінків. Значить « “яблучна” компанія може змінити своїм принципам і в разі сканування контенту.

4 (1) (1)
Експерти і стурбовані користувачі підписали відкритий лист до Apple, в якому закликали корпорацію негайно відмовитися від впровадження системи контролю за фото. До документа приєдналися понад 7400 осіб, включаючи Едварда Сноудена.

А на ваш погляд, чи пов’язана ініціатива Apple з турботою про користувачів? Або ж це черговий крок корпорації щодо обмеження конфіденційності?