Авто

Перші Tesla Model Y китайської зборки привезли в Європу

Tesla Model Y

Перші екземпляри кросовера Tesla Model Y дісталися до Європи, повідомив представник німецького підрозділу виробника електрокарів на сайті LinkedIn.

Згідно з офіційною інформацією, європейські покупці, які замовили Model Y на початку липня, почнуть отримувати машини у вересні, але повідомляється, що доставку можуть прискорити. У будь-якому випадку модель вийде на ринок із запізненням через складнощі з будівництвом фабрики в околицях Берліна.

Читайте також:  BMW показала електрокар, який повністю зроблений з вторсировини

Спочатку Tesla планувала почати Європейські поставки Model Y як тільки буде запущена Gigafactory Berlin-Brandenburg, або “Гігафабрика 4” в Німеччині, – збірку компакт-кросу збираються почати там.

Однак будівництво першого заводу Tesla в Європі затягнулася: компанія зіткнулася з безліччю проблем, пов’язаних з претензіями екоактивістів, які намагалися заборонити вирубку лісу, а в травні підпалили будівельний майданчик.

У підсумку Tesla вирішила не втрачати час і імпортувати Model Y з Китаю. На сайті американської марки все ще значиться старт продажів у вересні, проте про те, що термін можуть зрушити на серпень, кажуть європейські ЗМІ, раннє ввезення першої партії, а також закрита прем’єра для преси в Берліні, запланована на 19 серпня. Крім цього, один з клієнтів заявив, що вже проінформований про дату доставки свого кросовера — це 26 серпня.

Читайте також:  З'явилися подробиці про Duster третього покоління

Model Y була представлена в 2019 році. Продажі електрокара в США стартували навесні 2020 року, а до китайського ринку він дістався в нинішньому році. За планом Tesla, на конвеєр Берлінської фабрики модель повинна встати в кінці 2021 року.

Крім цього, завод буде виробляти акумулятори і силові установки, а через два роки там налагодять збірку найдешевшої «Тесли», хетчбека з ціною близько 25 000 доларів

Джерело: Electrive