Технології

Новий тип пам’яті вирішить відразу дві проблеми SSD-накопичувачів

X-NAND

Сучасні SSD з пам’яттю стандарту QLC дешевше своїх попередників, але не можуть похвалитися високою швидкістю роботи і рекордним терміном служби.

З іншого боку, ціна SLC-моделей кусається, і в споживчому сегменті їх майже не знайти. Компанія NEO Semiconductor запатентувала технологію X-NAND, покликану вирішити головні проблеми обох типів осередків, щоб збалансувати ціну і характеристики майбутніх накопичувачів.

NAND

Важлива проблема SSD полягає в зниженні продуктивності і відмовостійкості при зростанні кількості біт на осередок. Так, пам’ять SLC пропонує більш високу швидкість запису і більшу довговічність, але і обходиться в круглу суму. У той же час TLC і QLC коштують відчутно дешевше, але мають не настільки значні характеристики, тому вендорам доводиться використовувати SLC-кеш або окремі модулі DRAM, щоб домогтися гарної продуктивності накопичувачів.

Читайте також:  iPhone SE 3: нові подробиці і очікувана дата анонса

У порівнянні з традиційними багаторівневими конструкціями осередків, X-NAND передбачає використання одного буфера для роботи відразу з декількома лініями осередків. За запевненням розробників, в теорії перехід на X-NAND може збільшити швидкість читання даних до 27 разів у порівнянні з «звичайною» QLC, при цьому швидкість послідовного запису може вирости в 15 разів, а випадкового читання і запису — в 3 рази. Крім того, за рахунок зменшення розміру кристала завдяки більшій кількості шарів осередків, покращиться енергоефективність SSD.

NAND

Проблему падіння швидкості при такому підході NEO Semiconductor запропонувала використовувати за допомогою технології паралельного програмування осередків. Так, при записі в SLC-буфер одночасно відбувається процес переміщення даних в TLC/QLC / PLC-області. Таким чином, накопичувачу вдасться уникнути зниження продуктивності, що виникає при переповненні SLC-кеша.

Читайте також:  Apple буде сканувати підозрілі фотографії на iPhone

Зараз NEO Semiconductor належать два патенти на нову технологію-компанія має намір просувати розробку на ринок, пропонуючи ліцензію виробникам чіпів пам’яті і комплектуючих. Дата анонсу перших споживчих накопичувачів на базі X-NAND поки невідома.