Авто

Електромобілі займуть дві третини світового ринку через 19 років

Електромобіль

Ринок електрокарів зробить потужний ривок протягом наступних 19 років, вважають експерти Bloomberg. За їхніми прогнозами, вони продовжать тіснити автомобілі з ДВС і до 2040 року займуть як мінімум дві три світового авторинку. У чисельному вираженні продажі “зелених” машин збільшаться з трьох мільйонів екземплярів в 2020 році до 66 мільйонів завдяки все більш низькими цінами і розвитку інфраструктури, що підстьобує їх популярність.

Електрокари і гібриди вже помітно потіснили автомобілі з ДВС, і з часом перевага буде все більш значним, впевнені експерти. Причому, починаючи з 2030 року, частка бензоелектричних машин теж почне скорочуватися, поступаючись все більше місця «чистим» електрокарам і автомобілям на паливних елементах.

Читайте також:  Президент США знову похвалився електричним Chevrolet Corvette

Лідером з продажу електричних автомобілів стане Китай, припускають в Bloomberg — – на нього припаде близько третини всіх реалізованих машин. На другому місці розташується Європа, яка вже готується до радикальних змін: з 2035 року машини з паливними моторами, включаючи гібриди, планують заборонити продавати в 27 країнах Євросоюзу. Третю сходинку займе США.

Причини – у розвитку самих електромобілів: зростанні запасу ходу, зниженні вартості акумуляторів, збільшенні числа зарядних станцій, а також підтримці з боку урядів, що пропонують субсидії і пільги пересів на екологічний транспорт.

Першість у виробництві літій-іонних батарей, використовуваних в сучасних електрокарах, належить Китаю, і наздогнати його буде непросто, вважають фахівці. Щорічно в країні виготовляють акумулятори загальною ємністю 479 гігават-годин, і кількість виробничих майданчиків тільки збільшується. У Європі, для порівняння, цей показник становить тільки 39 гігават-годин, а до 2025 року, за планом влади, він повинен вирости до 400 гігават-годин.

Читайте також:  У США вдвічі збільшився попит на старі Bentley і Rolls-Royce

Різноманітність моделей теж зростає: на сьогоднішній день по всьому світу продають більше 500 різних електрокарів і підключаються гібридів. В середньому представлені в минулому році електромобілі проїжджають без підзарядки до 359 кілометрів – на 166 кілометрів більше, ніж в 2012 році.