Авто

Geely і Renault домовилися про обмін технологіями

Geely

Китайський холдинг Geely і Група Renault підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає співпрацю в області розробки гібридів, обмін технологіями і ресурсами.

Йдеться про створення спільного підприємства, яке буде виробляти і продавати гібридні автомобілі під брендом Renault в Китаї. В угоді також є пункт про ринок Південної Кореї: сторони мають намір вивчити питання про локалізацію машин на платформі Lynk&Co.

Із заяви, опублікованої на глобальному сайті Geely, випливає, що основну увагу партнери приділять “гібридним автомобілям на швидкозростаючих азіатських ринках”, і при цьому продовжать пошук додаткових можливостей для співпраці.

Читайте також:  Представлений електрокросовер Mercedes-Maybach EQS

Раніше стало відомо, що компанія Volvo, яка з 2010 року належить Zhejiang Geely Holding, викупить у китайців частку в спільних підприємствах в КНР.

Шведи підписали угоду зі своїм материнським холдингом про придбання частки в спільних підприємствах в китайських містах Ченду і Дацині і науково-дослідному центрі в Шанхаї. Перехід контролю відбуватиметься поетапно: він почнеться в 2022 році і завершиться, імовірно, в 2023-му.

Паралельно Geely зміцнює партнерство з Daimler. У 2019 році Geely Holding, який до того моменту вже володів 9,7-процентною часткою Daimler, придбав у німецького концерну 50 відсотків акцій Smart. Тоді ж сторони домовилися про спільне виробництво електрокарів під маркою Smart, які будуть продаватися в Китаї та Німеччині.

Читайте також:  Підраховано, скільки грошей світовий автопром втратить через дефіцит чіпів

У вересні на автосалоні в Мюнхені відбудеться дебют першої моделі Smart, розробленої під контролем Geely: це буде батарейний кросовер B-класу, який стане найбільшим автомобілем за всю історію марки.

Виробництво електричних “смартів” організовують на китайському заводі, в будівництво якого Daimler і Geely інвестували по 2,7 мільярда юанів кожен (майже 389 мільйонів доларів). Перші електрокари зійдуть з конвеєра підприємства вже в 2022 році.

Джерело: Geely