Політика

Лукашенко сказав, коли визнає Крим російським

Лукашенко

“Коли останній олігарх Росії визнає Крим і почне постачати туди продукцію, за мною справа не заіржавіє”, заявив Лукашенко.

Олександр Лукашенко в ході виступу в понеділок, 9 серпня, заявив, що готовий визнати Крим російським після того, “коли останній олігарх Росії визнає Крим і почне постачати туди продукцію”.

“Я відповідаю публічно: коли останній олігарх в Росії визнає Крим і почне постачати туди продукцію, за мною справа не заіржавіє. Хоча мене пов’язує Будапештська декларація. Але я і через це переступлю. У мене руки розв’язані. І Крим, і все інше!” – сказав він.

Читайте також:  Шмигаль анонсував розширення іпотечної програми

При цьому він заявив, що готовий летіти в Крим через Росію. “А що ви хочете? Якщо я не можу полетіти через Україну?” – сказав Лукашенко.

Разом з тим, Лукашенко заявив, що Білорусь не має наміру об’єднуватися з Росією в одну державу.

“Коли я чую всі ці натяки “до складу Росії і інше”, я головою Путіна думаю. Що, ще один головний біль потрібен Росії? Ні! Саме президент Росії так це і розуміє. Світ змінився. Щоб інтегруватися, розвивати промислову інтеграцію, не треба когось включати до складу”, – сказав він.

За його словами, Путін сам запропонував відкласти в сторону дорожню карту щодо створення наднаціональних органів управління.

Читайте також:  Бюджет-2022: у пріоритеті - обороноздатність

“Основа будь-якого союзу – це однакові умови, рівноправність. Для людей рівноправність, що ми багато в чому зробили. Це велика заслуга і росіян, і білорусів. Але як можна інтегруватися, якщо у вас на природний газ ціни в два-три рази нижчі, ніж в Білорусі”, – сказав Лукашенко.

Він зазначив, що Білорусь не проти інтеграції з Росією, але без втрати державності і суверенітету. Він зазначив, що в кінці року пройде засідання Вищої держради Союзної держави, на якому можуть бути прийняті дуже серйозні рішення.