Наука

Астрономи назвали терміни колонізації галактики розвиненою цивілізацією

Галактика і планета

Американські дослідники провели масштабне моделювання експансії гіпотетичної спіральної галактики. На їхню думку, вже через мільярд років розвинена цивілізація зможе повністю колонізувати галактику.

Моделювання засноване на так званій шкалі Карадшева. Вона передбачає наявність високорозвинених цивілізацій трьох типів:

  • Цивілізація типу I (планетарна) використовує енергію планети
  • Цивілізація типу II (Зоряна) контролює енергію сонця
  • Цивілізація типу III (Галактична) використовує енергію в масштабі всієї галактики

На думку астрономів, колонізація зосередиться на внутрішній частині галактики. Гіпотетичною точкою для переселення стане Сонячна система, розташована в одному з головних рукавів. Якщо говорити про консервативний сценарій, то розширення цивілізації за межі материнської галактики розраховане на мільярд років.

Читайте також:  5% електростанцій Землі викидають 73% парникових газів

Першим в політ відправиться один космічний корабель, здатний досягти наміченої точки через 30 000 років при швидкості 10 кілометрів в секунду з дальністю 10 світлових років. Важливою умовою для моделювання стане той факт, що цивілізація повинна протриматися не менше 100 мільйонів років в підкорених зоряних системах.

Подібні цифри здаються занадто нереальними для поточного розвитку технологій. На цей рахунок дослідники говорять, що спочатку колонізація відбувається повільно, а після швидкість експансії збільшується експоненціально, що підтверджується симуляцією. Активний етап стартує після того, як кораблі переселенців досягнуть центру галактики.