Робота

15 питань, які варто поставити собі перед пошуком роботи в новому місті

Робота в новому місті

Знайти хорошу роботу не завжди просто. Часто заради цього доводиться їхати в інше місто.

Було б чудово, якби кращі вакансії були в компаніях, які поруч з будинком. Але іноді заради гідної роботи доводиться долати сотні кілометрів. Подібні рішення можуть залучати більші можливості, але за ними може ховатися і безліч підводних каменів. І, навіть якщо ви розчарувалися в усьому що відбувається, то, принаймні, ви з усім добре знайомі.

Якщо ви вирішили переїхати, то, швидше за все, ви нормально ставитеся до всього, що не стосується вашої роботи: до пересування по місту, знайомству з новою місцевістю, до того, наскільки далеко вам доведеться бути від рідних і близьких, але переїзд може вплинути на вашу другу половинку.

“Не завжди легко прийняти подібне рішення. Але вислів ” хто не ризикує, той не п’є шампанське “, як ніколи вірний”, – говорить експерт в галузі праці та автор книг “Приручити вашого грізного офісного тирана” і “Керуємо начальником як дитиною і процвітаємо на роботі ” Лінн Тейлор.

Вона каже, що якщо незважаючи на те, що звикли до своєї домашньої роботи, ви можете витримати невелику пригоду, то варто чекати гідних результатів.

Якщо ви вирішили кинути все і переїхати працювати в інше місто, Business Insider пропонує спочатку відповісти на 15 питань.

1. Як я буду справлятися з домашніми справами в новому місті з новою роботою?

“Дослідження, дослідження і ще раз дослідження”, – говорить Лінн Тейлор.

Одна справа, коли ви працюєте вдома і особливо не стикаєтеся з новим роботодавцем, але, коли вам доводиться заради нової посади кардинально змінити життя – це зовсім інше. Тому постарайтеся приділити питанню максимум уваги. Чим більше ви знаєте про компанії, про те, що вам доведеться робити, про нове місто і чим більше ви дізналися про всі можливості, тим простіше прийняти рішення.

2. Чи є у мене спланований бюджет?

Сплануйте свій бюджет. В тому числі, скільки вам буде обходитися життя в новому місці. Переконайтеся, що ви не опинитеся без грошей. Перш, ніж погоджуватися на будь-які пропозиції, прорахуйте скільки ви зможете заробляти і скільки вам необхідно для того, щоб орендувати житло і забезпечувати собі нормальне життя.

3. Чи всі плюси і мінуси я зважив?

Прийняти важке рішення допомагає список плюсів і мінусів. Коли людина записує те, що ї їтурбує, їй простіше все обдумати і прийняти вірне рішення. Вам варто написати, що позитивного, а що негативного ви отримаєте від переїзду.

4. Чи достатньо я знаю про нову роботу?

Під час співбесіди задавайте обдумані запитання. Покажіть роботодавцю, що ви цікавилися діяльністю компанії.

“Переконайтеся в тому, що вас все буде влаштовувати в роботі, постарайтеся поспілкуватися з потенційним босом і колегами. Це допоможе скласти більш цілісну картинку і визначитися з рішенням”, – радить Лінн Тейлор.

5. Чи буде подобатися мені новий бос?

Звичайно, відповісти однозначно на це питання не реально до того, як ви почнете працювати на цю людину. Фахівці радять постаратися провести максимум часу з ним, щоб зрозуміти наскільки комфортно ви почуваєте себе поряд з начальником.

Саме ваш бос буде мати значний вплив на те, наскільки ви будете задоволені своєю роботою і скільки протримається в цій компанії.

6. Чи є можливості для кар’єрного росту?

Переконайтеся, що в компанії вітають тягу до розвитку. Для вас важливо знати про можливості для кар’єрного зростання, яке ви отримаєте, працюючи на даній посаді.

7. Чи відповідає зарплата рівню життя в цьому місті?

Переконайтеся, що вам пропонують конкурентоспроможну зарплату. Негласне правило стверджує, що на новому робочому місці ви повинні заробляти на 10-20% більше, ніж на попередньому. Але якщо справа стосується роботи в новому місті, ви можете бути більш кардинальні зі своїми вимогами. Правда варто пам’ятати про загальний рівень зарплат в тій місцевості, де ви збираєтеся облаштуватися.

Дослідіть ринок праці і можливості для заробітку. Але також не забувайте про можливості.

8. Що мені відомо про цю компанію та її перспективи розвитку?

При виборі нового місця роботи не забувайте дивитися на репутацію компанії. Переконайтеся, що володієте достатньою кількістю інформації про те, як вона розвивалася до цього і які перспективи має зараз.

Важливо знати про можливі ризики для організації заздалегідь, це допоможе вберегтися від можливих неприємностей.

9. Що можна дізнатися про компанію з інтернету?

Завдяки LinkedIn, різним блогам і форумам ви можете дізнатися більше неофіційної інформації про компанії від нинішніх і колишніх співробітників.

Не полінуйтеся покопатися в просторах інтернету і пошукати якомога більше інформації про організацію.

10. Наскільки великий ринок праці в цьому місті?

Ви повинні бути впевнені в тому, що в разі непередбачених ситуацій ви не залишитеся в новому місті біля розбитого корита. Перед переїздом детально вивчіть всі можливості для кар’єри і життя. Дізнайтеся, наскільки затребувана ваша професія.

11. Чи добре подбав про житло в новому місті?

Перед переїздом подбайте про житло. Якщо у вас немає в новому місті знайомих, у яких можна було б зупинитися, подумайте, де ви могли б жити перший час. З часом, коли ви звикнете, буде простіше підібрати більш зручні варіанти. При виборі житла не забувайте про його близькість до роботи.

12. Чи є у мене знайомі в новому місті? Чи готовий я залишити друзів?

Крім зміни робочого місця, вам доведеться поміняти багато чого в житті. Ваше звичне оточення виявиться далеко і не факт, що ви зможете багато часу спілкуватися з рідними та друзями.

Для деяких людей легко заводити нові зв’язки, іншим важко відкритися перед новими знайомими. Не забувайте про це. Разом з новою роботою ви можете отримати серйозний моральний струс.

13. Як до переїзду ставиться моя сім’я?

Перш ніж прийняти рішення про переїзд вам, можливо, знадобиться врахувати думку рідних і близьких. З одного боку, це може викликати непорозуміння, а з іншого – навпаки, зблизити. Єдине, пам’ятайте, що варто врахувати думку близьких.

14. Чи буде комфортно в новому місті мені і моїй родині?

Подумайте, що найбільш важливо для вас і вашої родини і з’ясуйте, чи є це в новому місці.

Вивчіть можливості нового міста не тільки для себе, а й для рідних. Побільше дізнайтеся про школи, різні місця для проведення дозвілля, адже ваше життя навряд чи буде обмежено роботою. Перевірте місцеві парки, пляжі, магазини, кафе, музеї, різні пам’ятки.

15. Що мені підказує інтуїція?

Найчастіше, внутрішній голос людям підказує правильне рішення. Але багато ігнорують це і вирішують поступати так, як це найбільш логічно. Тільки це не завжди вірно. Ваша підсвідомість здатна допомогти вам мислити в правильному напрямку. Обміркуйте все, що змушує сумніватися. Адже різні думки приходять в голову неспроста.