Технології

Вчені створили імплант, який здатний регулювати рівень інсуліну в крові

Інсулін

Дослідники з США створили імплант для людей, які страждають на діабет першого типу. Протягом півроку пристрій здатний регулювати рівень глюкози в крові, самостійно виробляючи інсулін в потрібний момент.

Біоінженери з Університету Райса витратили на розробку нової технології більше 10 років. Вони намагалися не тільки поліпшити стан людей з діабетом, але і знайти максимально ефективне рішення. Результатом роботи став імплант, надрукований на 3D-принтері.

Він заснований на стовбурових клітинах, що використовують інсулін-продукуючі бета-клітини для визначення регулювання рівня глюкози в крові. Вчені заявляють, що пристрій повинен викидати правильну кількість інсуліну протягом 6 місяців.

Читайте також:  Названо країни з найшвидшим провідним інтернетом

Імплант

Головна мета поточного дослідження полягає в тому, щоб довести здатність імпланта регулювати рівень глюкози в крові мишей з діабетом. Дослідники відзначають, що їм потрібно створити бета-клітини, що виробляють інсулін, які повинні знаходитися на відстані не більше 100 мікрон від кровоносних судин.

Відомо, що клітини в імпланті захищені гідрогелем, що дозволяє поживним речовинам проникати всередину і забирати інулін без ризику бути атакованими імунною системою.