Економіка

Україна скоротила імпорт газу у вісім разів

Газ

Цього року Україна закупила трохи більше мільярда кубометрів газу проти більш як 9 млрд роком раніше.

За сім місяців 2021 року поставки газу в Україну впали у вісім разів – до 1,15 млрд кубометрів (-8,05 млрд куб. м) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє прес-служба Оператора ГТС України.

Зокрема, майже половину від усього обсягу газу імпортували в липні – 498 млн куб. м. У червні імпорт був 90 млн куб. м, у травні – 8 млн куб. м, у квітні – 77 млн ​​куб. м, у березні – 8 млн куб. м, у лютому – 29 млн куб. м, у січні – 439 млн куб. м.

Читайте також:  Найбільша в світі нафтокомпанія збільшила прибуток вчетверо

Водночас 93% газу, який імпортували впродовж семи місяців, отримали віртуальним реверсом з Угорщини і Польщі.

“Частково успіх закачування в сховища минулого року відбувся завдяки віртуальним точкам. Більшу частину газу Україна імпортувала через віртуальний реверс, тому вкрай важливим є збереження транзиту газу через Україну і після 2024-го”, – відзначив глава ОГТСУ Сергій Макогон.

Відзначимо, днями в Нафтогазі заявили про виконання плану Кабміну із закачування газу – на початок серпня в ПСГ було 17 мільярдів кубометрів газу. Водночас зараз 3,9 млрд кубометрів у ПСГ в режимі “митний склад” і належать іноземним трейдерам і приватним компаніям-резидентам.

Читайте також:  Залишок коштів у держскарбниці різко зріс - Шмигаль

Нагадаємо, в минулий опалювальний сезон Україна увійшла з рекордними запасами в майже 28,5 млрд кубометрів.