Суспільство

В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження із тваринами

Собака

Законом також удосконалено правила поводження із тваринами у сільському господарстві країни.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за жорстоке поводження із тваринами. Після того як документ опублікують, він набуде чинності. Про це повідомлено на офіційному порталі Верховної Ради.

Зокрема, документ, який було підписано Президентом, забороняє застосування евтаназії для регулювання чисельності безпритульних тварин; контрабанду диких тварин; фотопослуги з дикими тваринами; пропаганду жорстокого поводження із тваринами; побиття, вбивство, цькування та знущання в поводженні з бездомними тваринами; жебракування із тваринами; утримання диких великих тварин у закладах громадського харчування та інших місцях, що є непристосованими для цього; замуровування тварин у підвальних приміщеннях; створення умов, що є небезпечними для життя.

Читайте також:  У МОЗ є три сценарії нової хвилі COVID-19

Закон посилює заходи в боротьбі за браконьєрство, як і права місцевих рад з питань захисту тварин від жорстокого поводження.

Водночас закон, який було підписано Президентом, вводить адмінвідповідальність за жорстоке поводження із тваринами з 16 років; кримінальну відповідальність за жорстоке поводження із тваринами з 14 років; можливість тимчасового вилучення тварин поліцією; конфіскацію тварин у випадках жорстокого поводження; позбавлення права утримувати тварин протягом 5 років; обов’язкове проведення експертизи для встановлення причин смерті тварини.

Документ набуде чинності наступного після публікації дня, але діяти почне тільки через три місяці.