Технології

Apple буде сканувати підозрілі фотографії на iPhone

Apple IOS

Компанія готується до запуску функції відстеження знімків в галереях смартфонів на предмет наявності незаконного контенту. Сканування буде проводитися безпосередньо на iPhone, але в разі виявлення підозрілих зображень нейромережа повідомить про це в Apple. Інформацію про нововведення, опубліковану виданням Financial Times, вже підтвердили представники бренду.

За заявою Apple, фірмовий алгоритм neuralMatch дозволяє локально сканувати фотографії власників iPhone без їх відправки на хмарні сервера. “Підозрілість” знімків виявляється шляхом зіставлення з базою даних Національного центру пошуку зниклих і експлуатованих дітей в США, що включає більше 200 000 зображень.

Читайте також:  Xiaomi анонсувала нове покоління OLED-телевізорів

Apple

За допомогою алгоритмів хешування система позначить сумнівні фото – і якщо кількість відміток досягне певної цифри, neuralMatch попередить Apple про можливе виявлення незаконного контенту. Після цього співробітники компанії приймуть рішення про звернення до правоохоронних органів. Схожу систему перевірки зображень під назвою PhotoDNA вже застосовують і інші великі компанії, такі як Facebook, Twitter і Google.

Крім того, в iOS 15 додаток “повідомлення” буде використовувати машинне навчання на пристрої, щоб попереджати користувача, якщо він має намір відправити конфіденційний контент. Якщо гаджетом користується дитина, його батьки також отримають сповіщення про відправку підозрілих файлів з пристрою. При цьому, як стверджує Apple, Приватні повідомлення будуть нечитабельними для компанії. Вендор повідомив, що система незабаром буде розгорнута в США, але не уточнив, чи буде вона запущена глобально і коли це станеться.

Читайте також:  Дизайн і ціна фітнес-трекера Fitbit Charge 5 розкриті до анонсу

Коментуючи нововведення, професор Університету Джона Хопкінса і криптограф Метью Грін зазначив, що побоюється потрапляння інструменту в руки шахраїв, а сам алгоритм хешування не виключає генерації помилкових результатів. Представники бренду на заяву фахівця не відповіли.

Upd: компанія підтвердила, що не зможе сканувати зображення на пристроях користувачів, які відключили функцію «Фото iCloud», оскільки позначки про сумнівний вміст прикріплюються до копій фотографій в хмарному сховищі, а не до оригінальних зображень.