Авто

Авторинок Великобританії впав до мінімуму з 1998 року

Авто

Продажі нових автомобілів у Великобританії встановили в липні антирекорд. Як повідомляє Reuters з посиланням на британське Товариство автовиробників і трейдерів (SMMT), ринок скоротився майже на 30 відсотків в річному вираженні, показавши найгірший результат з 1998 року.

У минулому місяці британці придбали тільки 123,3 тисячі нових машин, що на 22 відсотки менше, ніж середній показник за останні 10 років. Експерти звинувачують у цьому пандемію.

Читайте також:  Acura анонсувала повернення Integra

У той час як Липень 2020 року запам’ятався стрибком в продажах, так як став першим місяцем після локдауна, в липні нинішнього року індустрія знову зіткнулася з проблемами.

Йдеться про глобальний дефіцит електронних компонентів, викликаний торішніми скороченнями виробництва. Про брак чіпів стало відомо ще взимку. Очікується, що проблема вирішиться не раніше 2022 року.

Крім цього, через суворі антиковідні заходів в липні багато співробітників автозаводів в Сполученому Королівстві були змушені дотримуватися самоізоляції через підозру в контактах з тими, що заразилися. Це призвело до гострої нестачі робочих рук на підприємствах. Минулого тижня в країні зібрали 69 097 “легковиків”, що стало мінімальним результатом за 68 років.

Читайте також:  Mercedes-AMG анонсував прем'єру першого електрокара

Враховуючи показники липня, SMMT змінила прогноз по продажах у Великобританії за 2021 рік в гіршу сторону: тепер очікується, що буде реалізовано 1,82 мільйона автомобілів замість 1,86 мільйона. Експерти сподіваються, що злегка виправити ситуацію може ослаблення обмежень, на які скаржаться багато британців.