Авто

Ілон Маск хотів випустити Tesla Model Y без керма. Інженери не дозволили

Tesla Model Y

Комакт-крос Tesla Model Y, представлений в 2019 році, могли випустити без рульового колеса. Як повідомляє Business Insider з посиланням на книгу американського репортера Тіма Хіггінса про Tesla, в процесі розробки виникли розбіжності між директором компанії Ілоном Маском і інженерами під керівництвом Дага Філда. В результаті модель все ж отримала кермо, незважаючи на задум Маска, — але Філд позбувся місця в компанії.

Маск вважав, що Model Y кермо просто не знадобиться: модель буде оснащена повноцінним автопілотом, який, за його прогнозом, повинен був з’явитися до весни 2020 року. Інженери компанії на чолі з Дагом Філдом думку боса не поділяли. В результаті вони спроектували салон за спиною Маска, все ж додавши звичне кермо.

Читайте також:  Apple розповіла про головні особливості iOS 15

При цьому Філд скаржився на бажання Маска втручатися в усі процеси розробки і контролювати все аж до найдрібніших деталей. Суперечки між Філдом і Маском призвели до того, що в середині 2018 року головний інженер покинув свій пост.

Глава Tesla впевнений, що завдяки розвитку автономних систем кермо стане не потрібне, і самі клієнти попросять прибрати його з салону. Однак для цього необхідний “перехідний період” користування роботаксі, які поки проходять випробування.

“Як тільки регулятори дозволять нам видалити кермо, ми це зробимо”, – сказав Маск ще в 2019 році.

На сьогоднішній день просунута автономна система Tesla Full Self-Driving доступна тільки в бета-версії. Причому її тестуванням займаються в тому числі власники електрокарів, за що компанія піддається нападкам експертів, які побоюються за безпеку як самих водіїв, так і оточуючих – адже автопілот тестують на звичайних дорогах. Сам Маск визнає, що технологія далека від досконалості, і закликає «бути параноїками», готовими до збоїв.