Технології

Виявлено ботнет, який здатний на найпотужніші DDoS-атаки

Ботнет

Зафіксовані DDoS-атаки, організовані за допомогою найпотужнішого ботнету за весь час існування Інтернету. Фахівці компанії StormWall визначили, що максимальна потужність його атаки доходить до 2 Тбіт/с. На даний момент це абсолютний рекорд серед всіх атак за участю ботнетів.

Новий ботнет складається з 49 000 пристроїв, серед яких тільки сервери, а звичайні комп’ютери і мобільні пристрої відсутні. Атаки, здійснювані виявленим ботнетом, досить стандартні і в основному націлені на ігрову індустрію.

Читайте також:  Названа ціна польоту в космос з Virgin Galactic

Ботнет вміє запускати атаки по протоколах UDP, TCP і HTTP (на рівні 7 моделі OSI) з емуляцією браузера.

Згідно з дослідженнями StormWall, хакери використовують новий інструмент вже близько місяця, і фахівці фіксують найпотужніші атаки на російські компанії кожен день.

Ботнет має іспанське походження, його можна придбати в Інтернеті за ціною від $2500 за два дні.

Новий ботнет набагато небезпечніше своїх попередників: атаки такої потужності зачіпають не тільки жертву, але і весь ланцюжок його провайдерів, що може викликати проблеми з доступом до інтернету одночасно у сотень тисяч користувачів і онлайн-ресурсів.

Через велику потужність атаки захист від неї буде коштувати дорого, і впоратися з нею зможуть тільки хмарні сервіси DDoS-захисту, у яких достатньо ємності мережі фільтрації. Про самостійний захист, на думку фахівців, не може бути й мови.