Авто

Ford Ranger перетворили в водневий пікап, який може дістатися до Європи

H2X Global

Молода австралійська фірма H2X Global, що займається розвитком водневого транспорту, показала свою першу модель-пікап Warrego.

Автомобіль, який являє собою перероблений Ford Ranger, поки оснащений установкою потужністю всього 95 кінських сил, але, як заявляють австралійці, може похвалитися корисним навантаженням до 1500 кілограмів – більше, ніж у будь-якого Ranger.

Модель збираються пустити в дрібну серію і продавати в тому числі в Європі, причому без участі Ford.

Як повідомляє видання Carsales, названий на честь річки в штаті Квінсленд, Warrego спочатку був «тренувальною» моделлю для інженерів H2X. Однак отриманий автомобіль викликав інтерес як в Австралії, так і за кордоном, так що компанія вирішила не обмежуватися одним екземпляром. Кошти H2X надав місцевий фонд Liberty Energy Capital, який підтримує розвиток екологічного транспорту.

Читайте також:  Електрокар Mercedes-Benz Vision AVTR навчився читати думки

H2X Global

Фото: H2X Global

На старті пікап оснастили установкою зі скромною віддачею в 95 сил, але в майбутньому потужність може зрости. Warrego буде доступний в декількох варіантах кузова, в тому числі з дворядною кабіною, а також з переднім або повним приводом.

За планами марки, випробування моделі завершаться до кінця року, після чого почнеться виробництво і продажі: в H2X відзначають, що Warrego вже зацікавилися в п’яти європейських країнах. Вантажівку передбачається використовувати при патрулюванні гаваней, лісів, а також на рудниках.

Пізніше H2X випустить легку комерційну модель на водні, а протягом 5-10 років планує збільшити виробничий обсяг до п’яти-або навіть шестизначних чисел.

Читайте також:  Озвучені терміни появи великого Toyota Highlander з приставкою Grand

Що стосується самого Ford, то в його арсеналі поки є тільки один екологічний пікап — це електричний F-150 Lightning, представлений в травні нинішнього року. Модель комплектують двомоторною силовою установкою потужністю 432 або 571 Кінська сила (1051 Нм), а на одній зарядці акумулятора вона проїжджає до 482 кілометрів.

Джерело: H2X Global