Авто

Найдешевша Tesla: зібраний перший екземпляр

Tesla

Китайський підрозділ Tesla зібрав перший екземпляр моделі, яка стане найдешевшою в лінійці американської марки. Про це повідомляє видання Teslarati з посиланням на джерело в КНР, інформація від якого раніше в основному виявлялася правдивою. Йдеться про компактний електричний хетчбек: передбачається, що він отримає ім’я Model 2 і початковий цінник в 25 тисяч доларів.

За даними джерела, Tesla вже уклала угоду з більшістю постачальників комплектуючих і готує шанхайське підприємство Tesla Gigafactory Shanghai до старту виробництва. Серійну збірку доступної “Тесли” для Китаю можуть почати вже в нинішньому році.

Читайте також:  Opel представив електрокар, за кермо якого пустять з 15 років. Але не скрізь

Перша інформація про нову модель Tesla, яка займе місце на сходинку нижче Model 3, з’явилася ще в 2018 році: дешеву модель анонсував глава марки Ілон Маск. На початку минулого року в мережі з’явився скетч майбутнього автомобіля, а в лютому 2021-го стало відомо, що модель буде продаватися по всьому світу, а не тільки в Китаї.

Неофіційний рендер доступного електрокара Tesla

Неофіційний рендер доступного електрокара Tesla

За словами Маска, встановити відносно невисокий цінник вдасться за рахунок інноваційних акумуляторів, над якими працює Tesla. Завдяки застосуванню нових типів матеріалів вартість кіловат-години у виробництві знизиться приблизно в два рази, а запас ходу виросте на 16 відсотків у порівнянні з нинішніми батареями.

Читайте також:  Стало відомо, коли Genesis відмовиться від звичайних двигунів

Раніше повідомлялося, що китайська версія нового хетчбека з таким джерелом живлення зможе проїжджати без підзарядки від 400 до 560 кілометрів. Європейський варіант може отримати батарею поменше, що забезпечує не більше 250 кілометрів ходу.

Збірку компактного хетчбека для Європи налагодять на новому заводі Tesla в околицях Берліна в 2023 році. Очікується, що новинка стане серйозним суперником для Volkswagen ID.3, вартість якого стартує в Німеччині з 35 460 євро.