Технології

Windows 10 почала блокувати торрент-клієнти і софт для Майнінг

Windows 10

На початку серпня Microsoft внесла зміну в політику роботи штатного антивіруса Windows. Більш суворий алгоритм блокування небажаних додатків тепер перешкоджає скачуванню і запуску програм, які система вважає сумнівними. У числі іншого “під роздачу” потрапили і популярні рішення для роботи з torrent-файлами.

Функція блокування потенційно небажаних додатків була представлена ще в 2018 році, але тоді її необхідно було активувати вручну за допомогою системного інструменту PowerShell. Однак недавній патч включає її в налаштуваннях Windows Defender за замовчуванням.

Microsoft Windows 10

Перевірити стан функції можна в меню налаштувань безпеки Windows (розділ “Захист на основі репутації”). За автоматичне блокування сумнівних завантажень і установку потенційно небажаного софта відповідають два однойменних перемикача.

Читайте також:  З App Store і Google Play видалили майже мільйон додатків

Список додатків, які Microsoft відносить до потенційно небезпечних, включає деякі програми для обміну файлами в p2p-мережах, частина ПО, пов’язаного з майнінгом, а також рекламні та маркетингові додатки, які збирають і передають інформацію про переваги користувача.