Політика

Газпром зупинив закачування газу в ПСГ Європи

Газ

За минулу добу сума операцій закачування і відбору з потужностей зберігання газу на північному заході Європи навіть трохи пішла в мінус.

Російський газовий монополіст Газпром зупинив закачування газу в підземні сховища Європи. Процес скорочення поставок почався 31 липня і вже 2 серпня завершився. Про це повідомляє Интерфакс у вівторок, 3 серпня.

“За газову добу від 2 серпня сума операцій закачування і відбору з потужностей зберігання на північному заході Європи, якими користується концерн, навіть трохи пішла в мінус”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Зеленський попросив Ердогана про допомогу

При цьому наголошується, що вже зупинено закачування газу у сховища Бергермеер у Нідерландах і Реден у Німеччині. Водночас почався відбір із підземних сховищ газу Хайдах в Австрії і продовжується закачування в ПСГ Катаріна і Ємгум у Німеччині.

Крім того, Газпром скоротив поставки газу газопроводом Ямал-Європа, який проходить через Білорусь і Польщу до Німеччини. Так, з 30 липня по ньому прокачувалии 84 млн кубометрів, а сьогодні потік упав нижче 50 млн кубометрів.

Раніше повідомлялося, що Газпром штучно обмежує поставки газу в Європу, провокуючи його подорожчання. Через гострий дефіцит європейські ціни на газ перевищили 500 доларів (близько 420 євро), досягнувши максимуму за 13 років.