Політика

Грузія назвала своїх головних партнерів

Грузія

У Грузії вважають, що найбільша економічна загроза для держави виходить з боку Російської Федерації.

Головними економічними партнерами в Грузії вважають Євросоюз і США, Україна посідає в стратегічному списку третю позицію. Про це в понеділок, 2 серпня, повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на опитування, проведене в країні в червні поточного року на замовлення американського Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Згідно з опитуванням, відповіді респондентів розділилися наступним чином: ЄС – 44%, США – 44%. Далі йдуть Україна – 23%, Туреччина – 22%, Азербайджан – 19%, Росія – 17%, Китай – 13%, Вірменія – 4%, Іран – 2%. Жодну країну не вважають економічним партнером Грузії 2% опитаних, відмовилися від відповіді на це питання 5% респондентів.

Читайте також:  Зеленський: Україна готова до отримання траншу МВФ

Більшість опитаних на запитання, яка з перерахованих країн представляє найбільшу економічну загрозу для Грузії (респонденти мали можливість вибрати декілька варіантів відповіді), сказали, що такими є: Росія – 71%, Туреччина – 12%, Китай – 4%, США – 3%, Азербайджан – 3%, Вірменія – 3%, Іран – 2%, ЄС – менше 1%, Україна – менше 1%. Жодну країну не вважають економічною загрозою для Грузії 3% опитаних, відмовилися відповідати на це питання 15% респондентів.

Зазначається, що опитування IRI проходило в період з 15 до 30 червня 2021 року. У масштабах країни методом прямого інтерв’ю за принципом т. зв. вибіркового відбору були опитано 1500 громадян Грузії віком 18 або більше років.