Технології

Експерти перевірили вплив темного режиму на автономність смартфонів

Темний режим

Команда дослідників з американського Університету Пердью вивчила вплив темного режиму на економію енергії в смартфонах. Як виявилося, реальні показники сильно залежать від сценарію використання, а в деяких випадках помітити різницю і зовсім вкрай складно.

Багато виробників смартфонів обіцяють підвищену економію енергії завдяки перемиканню інтерфейсу в темний режим. Це пов’язано з тим, що OLED-дисплеї можуть відключати окремі пікселі для відображення чорного кольору.

Однак проведений експеримент показує, що це не робить значного впливу на автономність телефону.

Читайте також:  Google серйозно обмежить роботу старих версій Android

Темна тема

Команда дослідників вивчила, як темний режим впливає на роботу смартфонів Pixel 2, Pixel 4, Pixel 5 і Moto Z3. Результат довів, що реальна економія досягається тільки при включенні цієї функції, коли яскравість екрану виставлена на 100%.

У цьому випадку дійсно можна заощадити від 39% до 47% енергії в порівнянні зі світлою темою. Якщо ж говорити про сценарії використання смартфона в приміщенні, коли яскравість знаходиться на рівні 30-50%, то в цьому випадку темний режим дозволяє заощадити лише 3-9% енергії.

Вчені відзначають, що операційна система Android не враховує темний режим при розрахунку енергоспоживання додатків. Для вирішення цієї проблеми був розроблений спеціалізований інструмент Android Battery+. Найближчим часом він надійде у відкритий доступ і дозволить всім бажаючим оцінити реальне енергоспоживання смартфонів.