Авто

Ілон Маск підтвердив, що традиційне кермо не повернеться в Tesla

tesla model s

Оновлена Tesla Model S отримала кермо незвичайної форми – він являє собою незграбний U-подібний штурвал без верхньої планки. У цього рішення є як прихильники, так і чимало супротивників, тому ходили чутки, що Tesla або запропонує звичайний кермо в якості опції, або зовсім відмовиться від цього експерименту.

Однак тепер Ілон Маск все це спростував і заявив, що звичайне рульове колесо в Tesla більше не повернеться. Це підтверджується і шпигунськими знімками оновленого електрокросовера Tesla Model X, на яких помітний такий же штурвал.

Читайте також:  Porsche будує завод з випуску синтетичного палива

Видання Car & Driver звернулося за коментарями в Національне управління з безпеки дорожнього руху США (NHTSA), але чиновники відповіли, що не «схвалюють» і не «тестують» автомобілі до того, як вони надійдуть у продаж, оскільки відповідальність за їх відповідність чинним нормам безпеки несуть виробники.

В даний час жоден стандарт в США не регламентує форму керма — автовиробники лише повинні гарантувати, що він відповідає всім вимогам щодо захисту пасажирів.

Прихильники штурвала кажуть, що в порівнянні зі звичайним кермом він ніяк не впливає на враження від водіння або безпеку. До штурвалу досить швидко можна звикнути, стверджують власники оновленої Model S, зате він абсолютно не заважає огляду, а деякі труднощі викликає хіба що парковка.

Читайте також:  Електричний BMW iX3 отримав перше оновлення

Куди частіше покупці критикують крихітні сенсорні кнопки. Але головний аргумент на користь штурвала – його футуристичний дизайн: власникам Tesla подобається відрізнятися від власників «звичайних» машин.