Авто

У Шотландії почали заправляти вантажівки відходами від виробництва віскі

Glenfiddich

Шотландський виробник віскі Glenfiddich приступив до переобладнання своїх вантажних автомобілів для роботи на біопаливі з низьким рівнем викидів, отриманому з відходів процесу дистиляції віскі.

Glenfiddich вже встановила заправні станції на своєму заводі в місті Даффтаун на північному сході Шотландії, які використовують технологію, розроблену компанією William Grant & Sons для перетворення виробничих відходів в паливо з наднизьким вмістом вуглеводнів (ULCF).

Як повідомляє видання Autoblog, біопаливо на відходах від виробництва віскі при спалюванні утворює мінімальну кількість вуглекислого газу та інших шкідливих викидів.

Читайте також:  Названо українські ціни на позашляховик Toyota Land Cruiser 300

Раніше компанія Glenfiddich продавала відпрацьоване зерно, що залишилося від процесу солодження, для використання в високобілкових кормах для великої рогатої худоби, але завдяки застосуванню технології анаеробного бродіння, коли бактерії руйнують органічні речовини, виробляючи біопаливо, рідкі відходи від виробництва віскі можна використовувати для виготовлення палива і, в кінцевому підсумку, переробляти таким чином всі залишки. Glenfiddich в середньому продає понад 14 мільйонів пляшок односолодового віскі на рік.

Біопаливо на основі відходів виробництва віскі успішно використовується в трьох спеціально переобладнаних вантажівках Iveco, які зазвичай працюють на зрідженому природному газі і перевозять спирт від виробництва в Даффтауні до розливу і упаковки, включаючи чотири підприємства William Grant & Sons в Центральній і Західній Шотландії.

Читайте також:  У Запоріжжі планують виробляти автобуси Mercedes

Біопаливо скорочує викиди вуглекислоти більш ніж на 95 відсотків у порівнянні з дизельним паливом, а також знижує викиди твердих частинок і парникових газів до 99 відсотків.