Суспільство

Ілон Маск розкритикував Apple за шкоду екології

Ілон Маск

В ході квартального звіту глава Tesla Ілон Маск зробив кілька їдких зауважень, що торкнулися іншу велику компанію. За його словами, Apple прагне відгородитися від усього світу, а також, незважаючи на всі свої гучні заяви про турботу про екологію, завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу.

Перш за все він розкритикував Apple за політику, яку компанія просуває за допомогою App Store. Ймовірно, мова йде про податок 30% і жорсткий контроль розробників.

Читайте також:  В Україні за день 120 тисяч COVID-вакцинацій

У приклад Ілон Маск навів Tesla, де не намагаються створити “обгороджений сад”, а роблять все можливе для підтримки стійкої енергетики в усьому світі. Насправді Ілон не наважився назвати Apple прямо, проговоривши назву «яблучної» компанії під час кашлю.

А ось щодо використання кобальту Ілон Маск не став приховувати своєї думки, заявивши, що інженери з Купертіно зі стовідсотковою ймовірністю використовують шкідливий мінерал в акумуляторах для своєї продукції.

Засновник Tesla мав на увазі той факт, що 90% кобальту видобувається в Конго, де процвітає примусова дитяча праця, а переробка кобальту завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу.

Читайте також:  У МОЗ заявили про контроль вакцинації в школах

Можливо, настільки відкрита критика пов’язана з тим, що Apple намагається вийти на ринок електромобілів. У довгостроковій перспективі це може знизити продажі Tesla. До речі, раніше Apple переманила безліч інженерів, що працюють на Ілона, через що той навіть назвав конкурента «кладовищем Tesla».