Технології

Вчені розповіли про небезпеку космічного туризму

Космос

На тлі почастішали запусків космічних кораблів вчені проаналізували плани корпорацій на наступне десятиліття. Як виявилося, таке збільшення кількості польотів в стратосферу несе потенційну небезпеку для планети.

Одна з проблем, про які варто знати вже сьогодні — це гібридний двигун космічного корабля SpaceShipTwo, створений компанією Virgin Galactic.

Подібні агрегати спалюють різні види палива, залишаючи після себе хмару сажі і гару. За даними експертів, один суборбітальний політ тривалістю до півтори години призводить до такого ж забруднення, як і 10-годинний трансатлантичний рейс авіалайнера. Ось тільки Virgin Galactic планує відправляти туристів в космос кілька разів на день.

Читайте також:  «Google Перекладач» отримає серйозний редизайн

Але це не означає, що тільки гібридні двигуни шкідливі для навколишнього середовища. Насправді абсолютно всі вони викидають сажу, не кажучи вже про оксид алюмінію і соляній кислоті, які щедро удобрюють атмосферу.

Експерти не просто стурбовані, але і вважають, що людство навіть не може передбачити наслідків космічного туризму. Справа в тому, що різні апарати будуть забруднювати області атмосфери, де антропогенний вплив до недавнього часу було майже непомітно. Це означає, що викиди можуть надати набагато більш згубний ефект, ніж можна припустити.

Сьогодні космічна галузь спалює всього 1% палива від того, що споживає авіація. Очевидно, що показник зростатиме, а прогнози аналітиків невтішні. Масовий туризм може призвести до прискорення глобального потепління та інших природних катаклізмів.