Авто

Творцеві електрогрузовіков Nikola загрожує до 25 років в’язниці за шахрайство

Nikola Two

Тревор Мілтон, творець стартапу – розробника електричних вантажівок Nikola Motors, звинувачується в шахрайстві відразу за трьома пунктами. За підсумками розслідування, розпочатого з подачі колишнього акціонера марки, Міністерство юстиції США звинуватило Мілтона у свідомому введенні інвесторів в оману.

Він, як стверджується, робив помилкові заяви про продукти, технології та потенціал продажів, повідомляє The Wall Street Journal. Тепер Мілтону загрожує до 25 років в’язниці.

Мілтону пред’явили два звинувачення в шахрайстві з цінними паперами і одне – в шахрайстві з використанням електронних засобів. Бізнесмена чекає конфіскація всього майно c «туманним» походженням: ймовірно, мова йде в тому числі про суму в більше одного мільярда доларів, яку він заробив в результаті першого публічного продажу акцій Nikola в червні 2020 року.

Читайте також:  У Ford Mustang з'явилася «дуже біла» версія

Якщо підтвердиться вина в махінаціях з акціями, 39-річного Мілтона можуть посадити у в’язницю на термін до 25 років.

Звинувачення-підсумок розслідування, розпочатого американською комісією з цінних паперів і бірж восени минулого року. Приводом для нього стала скарга з боку колишнього акціонера Nikola, фірми Hindenburg Research, яка опублікувала на своєму сайті звіт про махінації виробника електрокарів.

У ньому глава Nikola був названий “майстерним шахраєм”, який обманом змусив General Motors укласти партнерську угоду. Незадовго до публікації звіту GM придбала пакет акцій стартапу на суму два мільярди доларів.

Пікап Nikola Badger, представлений на початку 2020 року. Стверджувалося, що він оснащений гібридною силовою установкою на водні

Читайте також:  Hyundai представила перший електрокар з бездротовою зарядкою [ВІДЕО]

Hindenburg Research назвала більшу частину продуктів Nikola “підробками”, а рекламу – брехнею з метою видати технології стартапу за передові. Фірма звернула увагу на те, що вантажівка Nikola з написом Zero Emission Hydrogen Electric, яка свідчила про водневу силову установку, насправді їхав на стислому газі.

Виявилося, що і комплектуючі для своїх моделей Nikola розробляє не сама, а закуповує на стороні, заклеюючи назви виробників. Крім того, вантажівка Nikola One, заявлена як інноваційна, в рекламі їхала за інерцією зі схилу, не використовуючи двигун. Представники стартапу спробували виправдатися, заявивши, що вони і «не стверджували, що вантажівка рухається на власному моторі».

Читайте також:  Hyundai готує до дебюту електричний позашляховик Ioniq 7, який стане флагманом бренду

Після публікації звіту Мілтон залишив посаду в Nikola, сказавши, що “рийняв складне рішення відійти в сторону”. Тепер екс-главу компанії взяли під варту, його чекає чергове засідання суду.