Економіка

НБУ оцінив втрати від введення нового локдауну

Карантин вихідного дня

Щомісяця жорстких карантинних обмежень коштуватимуть Україні в 0,4-0,6% ВВП, підрахували в центробанку.

У разі введення нового локдауну українська економіка може втратити близько 0,6%. Таку оцінку публікує Національний банк в Інфляційному звіті за липень.

“Це сповільнить відновлення української економіки і збільшить потребу в фіскальних і монетарних стимулах”, – йдеться в огляді.

При цьому локдаун не зробить значного стримуючого впливу на інфляцію, перш за все, через збереження стійкого споживчого попиту.

Читайте також:  В Україні збільшилося автовиробництво - Укравтопром

В НБУ уточнюють, що Україна буде втрачати 0,6% в місяць в разі введення локдауну через штам Дельта.

“Водночас у разі застосування тільки карантину “червоних зон” втрати зменшаться до 0,4% ВВП за кожен місяць додаткових обмежень”, – зазначили в НБУ.

Разом з тим, липневий макропрогноз НБУ ґрунтується на припущенні про збереження адаптивного карантину і в найближчому майбутньому.

“Очікується, що темпи вакцинації проти коронавірусу істотно прискоряться, що дозволить охопити всіх бажаючих вакцинуватися в наступному році. Обмеження не стосуватимуться заборон для економічної діяльності, а лише вимогами до посилених антиепідемічних дій на регіональному рівні”, – йдеться в документі.

Читайте також:  Укренерго заявляє про критичну ситуацію з вугіллям

При цьому центробанк не змінив оцінку впливу карантинних обмежень в першому півріччі.

“Таким чином, вплив карантинних обмежень на річний ВВП в першому кварталі оцінено в “мінус” 0,2 п.п. (-0,2 п.п для січневого і -0,1 п.п. для березневого карантину, сукупний вплив на квартал менше, ніж сума внесків, через округлення), у другому кварталі – “мінус” 0,4 п.п., а в загальне (разом з січнем і березнем) – близько -0,6-0,7 п.п.”, – зазначив НБУ.