Авто

Audi розкрила дату прем’єри першого «сферичного» електрокара

Audi

Audi готується показати електрокари майбутнього, які, як очікується, побудують на «зеленій» платформі Volkswagen Group наступного покоління під кодовою назвою Project Artemis. Віце-президент марки Хенрік Вендерс і головний дизайнер Марк Ліхте розповіли про перший «сферичний» концепт – кабріолет Sky Sphere, натхненний моделлю Horsch 853A родом з 1930-х років. Прем’єра первістка розкішної лінійки відбудеться 10 серпня в Малібу.

У ролику Ліхте охарактеризував Sky Sphere як “спортивний автомобіль-трансформер«, а систему автономного водіння, яка дістанеться шоу-кару, “вершиною розкоші”.

Читайте також:  Підраховано, скільки грошей світовий автопром втратить через дефіцит чіпів

Автомобіль отримає витягнутий силует з довгим капотом, що відсилає до Horsch 853A, і заглушку на місці решітки радіатора з візерунком у вигляді з’єднаних підставами трикутників. Ззаду їх форму повторюють світлові елементи, що розтягнула на всю ширину корми.

Салон Audi поки не показала. Враховуючи наявність автопілота, він, швидше за все, буде оформлений в дусі лаундж-простору з ультракомфортними кріслами, які можна буде розгортати один до одного – як, наприклад, в автономному шоу-каре Pininfarina Teorema.

У рух Sky Sphere буде приводити електрична силова установка, а в основу ляже платформа для «батарейних» машин майбутнього Project Artemis. Запас ходу поки засекречений, але очікується, що він буде значним, враховуючи, що Mercedes-Benz готується представити концептуальний електрокар, який зможе долати на одній зарядці до 1200 кілометрів.

Читайте також:  Volvo відмовиться від натуральної шкіри в салонах електромобілів

Sky Sphere-частина тріо розкішних електрокарів, за якою підуть Urban Sphere і Grand Sphere, якому пророкують звання наступника A8. За попередніми даними, всі три шоу-кара дебютують протягом року.