Економіка

У Європі ціна газу встановила черговий рекорд

Газ

Новий показник є максимальним за останні три з половиною роки – з початку березня 2018 року.

В Європі спотова ціна газу встановила черговий рекорд за останні три роки слідом за зростанням цін на газ в Азії. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна в четвер, 29 липня.

Значення найближчого до спотових котирувань термінового контракту – вересневого ф’ючерсу на індекс газового хаба TTF на ICE Futures перевищило $500 за тисячу кубометрів ($510 за тисячу кубів, або 40,79 євро за тисячу кВт.год).

Читайте також:  Шмигаль: Видобутку газу майже вистачає для населення

Напередодні на торгах спотовий контракт на TTF закрився на позначці $484 за тисячу кубометрів.

Показник є максимальним за останні три з половиною роки – з початку березня 2018 року. Тоді в Європі бушував холодний фронт The Beast from the East, і ціна злітала до тисячі доларів за тисячу кубометрів.

Днем раніше найближчий (вересневий) ф’ючерс по азіатському спотового індексу Platts JKM зріс до $539 за тисячу кубометрів. Динаміка азіатських котирувань через кілька годин закладає тренд європейських торгів. Найдорожчий контракт майбутньої зими – на лютий 2022 року тим часом коштує вже $594. Індекс JKM відображає спотову ринкову вартість партій СПГ, що поставляються до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню. Ціни в Азії стабільно перевищують європейський спот – у червні “азіатська премія” до ціни TTF склала до 20%.

Читайте також:  Зеленський затвердив списання боргів тепловиків

На тлі цього Європі дістається все менше поставок СПГ. Надходження регазифікованого зрідженого природного газу з терміналів Європи в газотранспортну систему в липні 2021 року знижується на 23% відносно липня 2020 року і на 31% відносно липня докризового 2019 року. Падіння поставок відносно попереднього місяця, до червня 2021 року, становить також помітні 13%. Також падає рівень запасів СПГ у резервуарах приймальних терміналів ЄС – середній рівень за останній тиждень вже на 19% нижче, ніж за перший тиждень місяця.

Нагадаємо, що раніше в Україні рекордно зросли ціни на газ. На європейському ринку ціни на газ також продовжують зростати, і це відбивається на внутрішньому ринку.