Технології

Мозковий інтерфейс для роботи з ПК почали випробовувати на людях [ВІДЕО]

інтерфейс

Агентство FDA, що входить до складу Міністерства охорони здоров’я США, схвалило проведення клінічних випробувань нейроінтерфейсу компанії Synchron.

Більш того, вже кілька пацієнтів пройшли операцію, в ході якої в їх мозок був імплантований спеціальний датчик, що дозволяє взаємодіяти з комп’ютером без допомоги рук.

Компанія опублікувала відео, в якому продемонструвала можливості фірмового інтерфейсу «мозок-комп’ютер» під назвою Stentrode. З його допомогою паралізовані люди можуть управляти своїм ПК за допомогою думок про рух курсора, який при цьому рухається по екрану.

Читайте також:  Google назвала головні тренди Всесвітньої павутини в 2006 і 2021 роках

Так, один з пацієнтів вже навчився відповідати на повідомлення в месенджері, взаємодіяти з поштовим сервісом і навіть оформляти покупки в інтернет-магазині.

За запевненням представників Synchron, операція з імплантації імплантату займає близько двох годин. Для цього використовується кровоносну судину внизу шиї з подальшим введенням спеціального датчика в мозок. Очікується, що на ринок готове рішення надійде протягом трьох-п’яти років.

Перш ніж Synchron отримає право на продаж новинки, компанії необхідно довести його повну безпеку. На сьогодні вже чотири пацієнти отримали мозковий імплант, завдяки якому вони можуть передавати нейронну активність з кори головного мозку для управління цифровими пристроями. Над схожим проектом працюють і інженери компанії Neuralink, заснованої Ілоном Маском-правда, чіпи цього бренду поки були протестовані тільки на тваринах.