Авто

Водіїв і пасажирів зобов’яжуть носити світловідбивні жилети: які нововведення чекають на українців

Світловідбивний жилет

В Україні учасників дорожнього руху (водіїв і пасажирів) хочуть зобов’язати користуватися світловідбивним одягом у темний час доби. Це потрібно для підвищення безпеки і запобігання аварійним ситуаціям. У законопроєкті визначили, що тих, хто не буде використовувати спеціальні жилети, штрафуватимуть. Аналогічні норми в ПДР зараз стосуються і пішоходів.

Адже аварії на українських дорогах стали занадто буденним явищем. За даними Патрульної поліції, тільки в червні нинішнього року на дорогах країни зафіксували 15 685 ДТП, у яких загинули 280 осіб. Найчастіше трагедії трапляються через порушення швидкісного режиму. Однак нерідко такі аварії трапляються через те, що людей не видно на дорозі вночі.

Читайте також:  Електромобілі займуть дві третини світового ринку через 19 років

Які правила запропонували?

  • у водіїв мотоциклів та їхніх пасажирів на шоломах повинні бути світловідбивні елементи. Під час руху шолом має бути застебнутий;
  • велосипедисти і погоничі тварин у темний час доби і в умовах недостатньої видимості повинні використовувати стрічки, жилети, наклейки;
  • під час будівництва або ремонту дороги працівники мають бути забезпечені спеціальними жилетами. Відповідальність за це лежатиме на посадових особах, відповідальних за ремонт;
  • усі водії транспортних засобів та їхні пасажири повинні бути в спеціальному жилеті поза транспортним засобом, якщо перебувають на проїжджій частині.

“Підкреслю, що зазначена норма (щодо водіїв і пасажирів) буде діяти винятково у випадках перебування осіб поза транспортним засобом за межами населених пунктів. Вони можуть використовувати як одяг зі світловідбивними елементами, так і самі елементи – стрічки, наклейки, жилети”, – сказав у коментарі OBOZREVATEL автор документа, нардеп від “Слуги народу” Олександр Бакумов.

Читайте також:  Mercedes-Benz буде пропонувати підписку на повнокероване шасі

Додамо, що деякі з цих правил уже набули чинності в 2020 році. У змінах до правил дорожнього руху йшлося про пішоходів, яких у темний час доби і в умовах недостатньої видимості зобов’язали носити спеціальний одяг. Однак на практиці можна побачити, що українці правилами нехтують. Але дотримуються відповідних норм у школах, адже з 2019 року їх ввели для учнів початкових класів.

Як каратимуть?

“Я за кермом третій рік, і в мене жодного зафіксованого порушення. Якщо той жилет буде обов’язковим як аптечка, то куплю, нехай лежить у машині. Якщо поліція буде строго стежити і штрафувати, то доведеться користуватися. Але взагалі я не вірю в те, що це стане якимось мейнстрімом. Ремінь безпеки у нас теж обов’язковий, але водії пристібають його тільки коли бачать поліцію”, – сказала водійка Тетяна.

Читайте також:  Шпигуни показали майбутнього конкурента Rolls-Royce Cullinan з Китаю

Новим законопроєктом для порушників прописані покарання. Якщо не дотримуватися правил користування жилетами, то можна отримати штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн.

Хоча штраф не здається занадто великим, але все ж дешевше водіям придбати собі й пасажирам спеціальний одяг. Ціни на таку продукцію стартують від 44 грн за одну одиницю, але якісний одяг коштує дорожче.

Правоохоронці такий законопроєкт вважають необхідністю і зазначають, що кількість ДТП зменшиться, якщо люди будуть використовувати світловідбивний одяг.