Авто

У пенсіонера з Німеччини в підвалі знайшли танк часів Другої світової війни

Танк

У будинку пенсіонера з німецького міста Хайкендорф виявили танк “Пантера”, а також зенітну зброю, торпеду та інші боєприпаси часів Другої світової війни.

Зараз влада Німеччини вирішує, яку міру покарання вибрати для 84-річного чоловіка: прокуратура запитує для нього умовний термін і штраф до 500 000 євро, хоча захист і суд впевнені, що 50 тисяч буде достатньо.

Спочатку обшуки в будинку пенсіонера проводили через підозри в крадіжці творів мистецтва. Однак у підсумку знайшли зброю, а в підвалі — справжній танк «Пантера». За мірками військової Німеччини “Пантера” вважалася середнім танком, а в радянських документах цю модель відносили вже до класу важких.

Читайте також:  У пікапів Ford з'явиться підігрів вантажної платформи

Щоб витягти танк з підвалу житлового будинку, довелося залучити 20 солдатів. Вони витратили близько дев’яти годин на те, щоб витягнути танк назовні і занурити на евакуатор. Візуально техніка збереглася в хорошому стані, за винятком того, що на ній були відсутні гусениці.

Зараз пенсіонера судять у справі про обіг військової зброї. Захист чоловіка стверджує, що зброя вже не функціонує, а сам танк був куплений на металобрухт, тому просить знизити розмір штрафу до 50 тисяч євро. Прокуратура ж не згодна з цією позицією і наполягає на тому, що деяку зброю все ще можна застосувати за призначенням.

Читайте також:  Mazda випустить нове покоління родстера MX-5 у 2024 році

Вилученою бойовою технікою вже зацікавилися представники музею з США, а зенітну установку захотів викупити приватний колекціонер з Німеччини. Очікується, що підсумкове рішення суд озвучить вже в серпні поточного року, після чого потенційні покупці зможуть купити «докази».

Техніка часів Другої світової війни досить високо цінується серед колекціонерів.

Джерело: Die Welt