Технології

Новий закон в США забороняє купувати потужні комп’ютери

Комп'ютер

У липні 2021 року на території деяких штатів США вступили в силу нові норми енергоспоживання. Це відбилося на ринку споживчої електроніки.

Через введені обмеження деякі виробники комп’ютерної техніки були змушені припинити поставки “забороненого” заліза, а покупцям довелося переглянути свій підхід до конфігурації домашніх ПК.

Зокрема, компанія Dell вже припинила продажі ігрових комп’ютерів Alienware Aurora Ryzen Edition R10 і R12 на території Каліфорнії, Вермонта, Вашингтона, Колорадо і Гаваях. На території цих штатів вступили в силу норми California Energy Commission (CEC) Tier 2, в яких прописані гранично допустимі рівні споживання електроенергії різними пристроями.

Читайте також:  У Google Maps з'являться «живі» панорами з актуальним трафіком та погодою

Вже з 9 грудня 2021 року очікується введення ще більш жорстких норм третього рівня. Споживачі побоюються, що вимоги цього документа можуть торкнутися і монітори з високою частотою оновлення, а перелік заборонених пристроїв буде істотно розширено.

Стурбованість влади США, за даними журналістів, викликана тим, що за підрахунками аналітиків вже до 2030 року споживання енергії комп’ютерами може перевищити світові потужності з її виробництва. Додає проблем електромереж і популярність Майнінг криптовалюта. За підрахунками Асоціації напівпровідникової промисловості, вже в 2040 році людство може зіткнутися з глобальною нестачею електроенергії.